XPENGŞubat 2023 – Ağustos 2025
XPENG G9 AWD Performance (MY24)

Gerçek Menzil Tahmini
335 – 675 km aralığında| Şehir içi – Soğuk Hava | 465 km |
|---|---|
| Otoyol – Soğuk Hava | 335 km |
| Karma – Soğuk Hava | 395 km |
| Şehir içi – Ilıman Hava | 675 km |
|---|---|
| Otoyol – Ilıman Hava | 430 km |
| Karma – Ilıman Hava | 530 km |
* Farklı senaryolarda gerçek dünya menziline ilişkin bir göstergedir. Soğuk hava: -10°C ve ısıtma kullanımına göre “en kötü durum”. Ilıman hava: 23°C ve klima kullanılmaması koşulunda “en iyi durum”. “Otoyol” değerleri için sabit 110 km/s hız varsayılmıştır. Gerçek menzil; hız, sürüş tarzı, hava ve rota koşullarına göre değişir.
Şarj & Tahminleyici
DC tepe 319 kW DC; efektif ortalama güç SOC aralığına göre düşer.
SOC (State of Charge): Batarya doluluk oranı. %0 = boş, %100 = tam dolu.
Bu tahmin, gerçek şarj eğrilerini basitleştirir. Sıcaklık ve istasyon koşulları süreyi etkileyebilir.
Batarya
| Nominal Kapasite | 98,0 kWh |
|---|---|
| Pil Türü | Lityum-iyon |
| Mimari | 800 V |
| Garanti Süresi | 8 yıl |
| Garanti Kilometresi | 160.000 km |
|---|---|
| Kullanılabilir Kapasite | 93,1 kWh |
| Katot Malzemesi | NMC |
Şarj
Ev / Hedef (AC)
| Şarj Portu | Type 2 |
|---|---|
| Port Konumu | Sağ Arka |
| Şarj Gücü | 11 kW AC |
| Şarj Süresi (0→465 km) | 10 saat |
|---|---|
| Şarj Hızı | 47 km/saat |
Hızlı Şarj (DC)
| Şarj Portu | CCS |
|---|---|
| Port Konumu | Sağ Arka |
| Maks. Şarj Gücü | 319 kW DC |
| Şarj Gücü (%10–80) | 212 kW DC |
| Şarj Süresi (46→372 km) | 19 dk |
|---|---|
| Şarj Hızı | 1020 km/saat |
| Autocharge Desteği | Evet |
Plug & Charge
| Plug & Charge Desteği | Hayır |
|---|
| Desteklenen Protokol | — |
|---|
Batarya Ön Isıtma
| Ön Isıtma Mümkün | Evet |
|---|
| Navigasyon ile Otomatik | Evet |
|---|
Mekana Göre Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu
Şarj istasyonu kurmak istediğiniz mekana göre hazırladığımız rehberleri inceleyin.
EvŞarj istasyonu kurulumu
Müstakil EvŞarj istasyonu kurulumu
VillaŞarj istasyonu kurulumu
ApartmanŞarj istasyonu kurulumu
SiteŞarj istasyonu kurulumu
RezidansŞarj istasyonu kurulumu
OfisŞarj istasyonu kurulumu
PlazaŞarj istasyonu kurulumu
AVMŞarj istasyonu kurulumu
OtelŞarj istasyonu kurulumu
RestoranŞarj istasyonu kurulumu
KafeŞarj istasyonu kurulumu
HastaneŞarj istasyonu kurulumu
ÜniversiteŞarj istasyonu kurulumu
OtoparkŞarj istasyonu kurulumu
Akaryakıt İstasyonuŞarj istasyonu kurulumu
Dinlenme TesisiŞarj istasyonu kurulumu
Taksi DurağıŞarj istasyonu kurulumu
Genel Kurulum RehberiElektrikli araç şarj istasyonuUzun Mesafe Uygunluğu
| İlk Etap Mesafesi | 339 km |
|---|---|
| Şarj Durağı | 0km |
| İkinci Etap Mesafesi | 231 km |
| Toplam Mesafe | 570 km |
| İlk Etap Süresi | 3 sa 5 dk |
|---|---|
| Şarj Durağı | 15 dk |
| İkinci Etap Süresi | 2 sa 6 dk |
| Toplam Süre | 5 sa 26 dk |
“Uzun mesafe uygunluğu”, 1-Durak Menzili temel alınarak hesaplanır: 15 dakikalık tek bir şarj molasıyla kat edilebilen toplam mesafe.
Gerçek Enerji Tüketimi
138 – 278 Wh/km aralığında| Şehir içi – Soğuk Hava | 200 Wh/km |
|---|---|
| Otoyol – Soğuk Hava | 278 Wh/km |
| Karma – Soğuk Hava | 236 Wh/km |
| Şehir içi – Ilıman Hava | 138 Wh/km |
|---|---|
| Otoyol – Ilıman Hava | 217 Wh/km |
| Karma – Ilıman Hava | 176 Wh/km |
Birden fazla senaryoda gerçek dünya enerji kullanımına ilişkin bir göstergedir. Soğuk hava: -10°C ve ısıtma kullanımı ile “en kötü durum”. Ilıman hava: 23°C ve klima kullanılmaması koşulunda “en iyi durum”. “Otoyol” değerleri için sabit 110 km/s hız varsayılmıştır. Gerçek tüketim; hız, sürüş tarzı, iklim ve rota koşullarına göre değişir.
Enerji Tüketimi
EVDB Gerçek Menzil
| Menzil | 465 km |
|---|---|
| Araç Tüketimi | 200 Wh/km |
| CO₂ Emisyonu | 0 g/km |
|---|---|
| Araç Yakıt Eşdeğeri | 2,2 l/100 km |
WLTP Değerleri
| Menzil | 520 km |
|---|---|
| Resmi Tüketim | 213 Wh/km |
| Araç Tüketimi | 179 Wh/km |
| CO₂ Emisyonu | 0 g/km |
|---|---|
| Resmi Yakıt Eşdeğeri | 2,4 l/100 km |
| Araç Yakıt Eşdeğeri | 2,0 l/100 km |
TEL = Düşük Enerjili Test | TEH = Yüksek Enerjili Test. “Resmi” = üretici tarafından yayımlanan değerlerdir ve şarj kayıplarını içerir. “Araç” = aracın tahrik ve araç içi sistemleri için kullandığı hesaplanmış batarya enerji tüketimidir.
Çift Yönlü Şarj (V2X / BPT)
Araçtan Cihaza (V2L)
| V2L Desteği | Evet |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | 3,3 kW AC |
| Dış Priz(ler) | 1 × Type 2 (Adaptör) |
|---|---|
| İç Priz(ler) | 1 × Standart Priz |
Araçtan Eve (V2H)
| V2H (AC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
| V2H (DC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
Araçtan Şebekeye (V2G)
| V2G (AC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
| V2G (DC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
Performans
| 0-100 km/s Hızlanma | 3,9 sn |
|---|---|
| Azami Hız | 200 km/s |
| Elektrikli Menzil | 465 km |
| Toplam Güç | 405 kW (551 PS) |
|---|---|
| Toplam Tork | 717 Nm |
| Çekiş | Dört Çeker |
Güvenlik (Euro NCAP)
| Güvenlik Puanı | 5 / 5 |
|---|---|
| Yetişkin Yolcu | %85 |
| Çocuk Yolcu | %85 |
| Derecelendirme Yılı | 2023 |
|---|---|
| Savunmasız Yol Kullanıcıları | %78 |
| Güvenlik Asistanları | %78 |
Ölçüler ve Ağırlık
| Uzunluk | 4891 mm |
|---|---|
| Genişlik | 1937 mm |
| Yükseklik | 1670 mm |
| Aks Mesafesi | 2998 mm |
| Boş Ağırlık (EU) | 2415 kg |
| Azami Yüklü Ağırlık (GVWR) | 2800 kg |
| Azami Taşıma Kapasitesi | 460 kg |
| Bagaj Hacmi | 660 L |
| Azami Bagaj Hacmi | 1576 L |
|---|---|
| Ön Bagaj (Frunk) | 71 L |
| Tavan Yükü | 75 kg |
| Çeki Demiri Uygunluğu | Evet |
| Römork Ağırlığı (Fren Yok) | 750 kg |
| Römork Ağırlığı (Frenli) | 1500 kg |
| Dikey Yük Azami | 75 kg |
Diğer Bilgiler
| Koltuk Sayısı | 5 kişi |
|---|---|
| Isofix | Evet, 2 koltuk |
| Dönüş Çapı | 11,8 m |
| Platform | XPeng X-EEA 3,0 |
| Özel EV Platformu | Evet |
| Gövde Tipi | SUV |
|---|---|
| Segment | JE – Üst Sınıf |
| Tavan Rayları | Evet |
| Isı Pompası (HP) | Evet |
| HP Standart Donanım | Evet |
XPENG G9 AWD Performance (MY24) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kaç km gider?
Gerçek dünya koşullarında ortalama 465 km. Ilıman havada şehir içinde 675 km’ye çıkar, soğukta otoyolda 335 km’ye düşer. Resmî WLTP değeri 520 km’dir.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kaç saatte şarj olur?
11 kW AC ile evde 0’dan 465 km menzile 10 saat sürer. 319 kW DC hızlı şarjda aynı menzil için 19 dakika yeterlidir.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) hızlı şarjda kaç kW çeker?
DC hızlı şarjda tepe gücü 319 kW DC. %10-80 aralığında ortalama 212 kW DC çeker. Bu güçte saatte yaklaşık 1020 km menzil kazanır.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) bataryası kaç kWh?
Kullanılabilir batarya kapasitesi 93,1 kWh. Toplam (brüt) kapasite 98,0 kWh. Sistem mimarisi 800 V.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) 100 km’de ne kadar elektrik harcar?
100 kilometrede yaklaşık 20,0 kWh elektrik harcar (200 Wh/km). Bataryayı sıfırdan tam doldurmak için 93,1 kWh enerji gerekir; maliyeti kullandığınız tarifeye göre değişir.
Devamını gör (25 soru daha)
XPENG G9 AWD Performance (MY24) 0-100 km/s kaç saniyede çıkar?
0’dan 100 km/s hıza 3,9 sn çıkar. Çift motorlu dört tekerlekten çekiş, kalkışta tutuş kaybını azaltır.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kaç beygir?
Toplam sistem gücü 405 kW (551 PS). Azami tork 717 Nm; elektrikli araçlarda tork ilk andan itibaren tam olarak verilir.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) azami hızı kaç?
Azami hızı 200 km/s. Elektrikli araçlarda yüksek hız menzili belirgin biçimde düşürür.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) çekiş tipi nedir?
Dört tekerlekten çekiş (AWD). Her iki aksta da elektrik motoru bulunur; kar ve ıslak zeminde tutuş avantajı sağlar.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) ölçüleri nedir?
Uzunluğu 4891 mm, genişliği 1937 mm, yüksekliği 1670 mm. Aks mesafesi 2998 mm.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kaç kilo?
Boş ağırlığı 2415 kg. Azami yüklü ağırlığı 2800 kg. Taşıyabileceği azami yük 460 kg.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) bagaj hacmi kaç litre?
Bagaj hacmi 660 L. Arka koltuklar yatırıldığında 1576 L’ye çıkar. Ayrıca kaputun altında 71 L ön bagaj (frunk) bulunur.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kaç kişilik?
5 kişilik araçtır. 2 koltuk Isofix çocuk koltuğu bağlantısı bulunur.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) şarj portu hangi tip ve nerede?
AC şarj için Type 2, DC hızlı şarj için CCS soketi kullanır. Şarj girişi aracın sağ arka tarafındadır.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) römork çekebilir mi?
Evet. Frenli römorkta azami 1500 kg çekebilir, frensizde 750 kg. Çeki topuzuna binebilecek azami dikey yük 75 kg.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) kışın kaç km gider?
Karma kullanımda menzil ılıman havada 530 km, soğukta 395 km. Yani kışın yaklaşık %25 düşüş görülür. Araçta ısı pompası bulunması bu kaybı sınırlar.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) bataryasının garantisi ne kadar?
Üretici bataryaya 8 yıl garanti veriyor veya 160.000 km. Hangisi önce dolarsa garanti o noktada sona erer.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) Euro NCAP güvenlik puanı kaç?
Euro NCAP güvenlik puanı 5 / 5 (2023 testi). Yetişkin yolcu koruması %85, çocuk yolcu koruması %85.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) uzun yola uygun mu?
Tek şarj molasıyla 570 km yolu 5 saat 26 dakika sürede tamamlar. İlk etapta 339 km gider, ardından 15 dakika mola verir.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) ısı pompası var mı?
Evet, araçta ısı pompası bulunuyor. Standart donanımda geliyor. Isı pompası, soğuk havada ısıtma için harcanan enerjiyi azaltarak menzil kaybını sınırlar.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) ile dışarıdan cihaz beslenebilir mi?
Evet, V2L desteği var. Azami çıkış gücü 3,3 kW AC. Dış priz: 1 × Type 2 (Adaptör).
XPENG G9 AWD Performance (MY24) bataryası hangi tip?
Katot malzemesi NMC. NMC (nikel-manganez-kobalt) hücreler kullanılır; enerji yoğunluğu yüksektir.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) ne kadar CO₂ salıyor?
Kullanım sırasında egzozdan salınan CO₂ 0 g/km. Enerji tüketimi benzin karşılığına çevrildiğinde 2,2 l/100 km eder.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) hangi yıllarda satıldı?
Üretici tarafından belirtilen satış dönemi: Şubat 2023 – Ağustos 2025.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) tamamen elektrikli mi?
Evet, tamamen elektrikli. Benzin veya dizel motoru yok, menzil uzatıcı da bulunmuyor.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) yakıt deposu kaç litre?
Yakıt deposu yok; araç tamamen elektrikli. Deponun yerini 93,1 kWh kullanılabilir kapasiteye sahip batarya alıyor. Tüketimi benzin karşılığına çevrildiğinde 2,2 l/100 km eder.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) dar yerlerde manevra kabiliyeti nasıl?
Dönüş çapı 11,8 m. Bu değer ne kadar küçükse şehir içinde park ve dönüş o kadar kolaydır.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) hangi segmentte yer alıyor?
Gövde tipi SUV. Segmenti: JE – Üst Sınıf.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) hangi platform üzerine kurulu?
XPeng X-EEA 3,0 platformu üzerine kurulu. Bu platform yalnızca elektrikli araçlar için tasarlandı; batarya yerleşimi ve iç hacim buna göre optimize edildi.
XPENG G9 AWD Performance (MY24) çocuk koltuğu bağlantısı var mı?
Evet. 2 koltuk Isofix bağlantısı bulunuyor.
Diğer Elektrikli Araç Modelleri
XPENG L03 AWD Performance Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG P7+ AWD Performance (MY26) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG X9 AWD Performance (MY26) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG G6 AWD Performance (MY25) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2025
XPENG G9 AWD Performance (MY25) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2025
XPENG G6 AWD Performance (MY24) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2024
XPENG P7 AWD Performance Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2023Kaynaklar
Teknik veriler: EV Database — XPENG G9 AWD Performance (MY24) (ev-database.org)
Güvenlik değerlendirmesi: Euro NCAP — 2023 test sonuçları (euroncap.com)
Veriler Ağustos 2026 tarihinde alınmıştır. Üretici ve kaynak kuruluşlar tarafından güncellenen değerler bu sayfaya yansımamış olabilir.
Söz konusu veriler ve teknik bilgiler ilgili ürünlerin kamuya açık kaynaklarından temin edilmiş olup yalnızca tüketiciyi bilgilendirme amacı taşımaktadır. Yayınlanan içeriklerde yer alan araç markaları/üreticileri ile EÇE Enerji Ticareti A.Ş. arasında herhangi bir ticari işbirliği, sponsorluk veya temsilcilik ilişkisi bulunmamaktadır.
