XPENGŞubat 2023 – Şubat 2026
XPENG P7 AWD Performance

Gerçek Menzil Tahmini
335 – 655 km aralığında| Şehir içi – Soğuk Hava * | 440 km |
|---|---|
| Otoyol – Soğuk Hava * | 335 km |
| Karma – Soğuk Hava * | 390 km |
| Şehir içi – Ilıman Hava * | 655 km |
|---|---|
| Otoyol – Ilıman Hava * | 435 km |
| Karma – Ilıman Hava * | 530 km |
* Farklı senaryolarda gerçek dünya menziline ilişkin bir göstergedir. Soğuk hava: -10°C ve ısıtma kullanımına göre “en kötü durum”. Ilıman hava: 23°C ve klima kullanılmaması koşulunda “en iyi durum”. “Otoyol” değerleri için sabit 110 km/s hız varsayılmıştır. Gerçek menzil; hız, sürüş tarzı, hava ve rota koşullarına göre değişir.
Şarj & Tahminleyici
DC tepe 182 kW DC; efektif ortalama güç SOC aralığına göre düşer.
SOC (State of Charge): Batarya doluluk oranı. %0 = boş, %100 = tam dolu.
Bu tahmin, gerçek şarj eğrilerini basitleştirir. Sıcaklık ve istasyon koşulları süreyi etkileyebilir.
Batarya
| Nominal Kapasite | 86,2 kWh |
|---|---|
| Pil Türü | Lityum-iyon |
| Mimari | 400 V |
| Garanti Süresi | 8 yıl |
| Garanti Kilometresi | 160.000 km |
|---|---|
| Kullanılabilir Kapasite | 82,7 kWh |
| Katot Malzemesi | NMC |
Şarj
Ev / Hedef (AC)
| Şarj Portu | Type 2 |
|---|---|
| Port Konumu | Sağ Arka |
| Şarj Gücü | 11 kW AC |
| Şarj Süresi (0→460 km) | 9 saat |
|---|---|
| Şarj Hızı | 52 km/saat |
Hızlı Şarj (DC)
| Şarj Portu | CCS |
|---|---|
| Port Konumu | Sağ Arka |
| Maks. Şarj Gücü | 182 kW DC |
| Şarj Gücü (%10–80) | 135 kW DC |
| Şarj Süresi (46→368 km) | 27 dk |
|---|---|
| Şarj Hızı | 710 km/saat |
| Autocharge Desteği | Evet |
Plug & Charge
| Plug & Charge Desteği | Hayır |
|---|
| Desteklenen Protokol | — |
|---|
Batarya Ön Isıtma
| Ön Isıtma Mümkün | Evet |
|---|
| Navigasyon ile Otomatik | Evet |
|---|
Mekana Göre Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu
Şarj istasyonu kurmak istediğiniz mekana göre hazırladığımız rehberleri inceleyin.
EvŞarj istasyonu kurulumu
Müstakil EvŞarj istasyonu kurulumu
VillaŞarj istasyonu kurulumu
ApartmanŞarj istasyonu kurulumu
SiteŞarj istasyonu kurulumu
RezidansŞarj istasyonu kurulumu
OfisŞarj istasyonu kurulumu
PlazaŞarj istasyonu kurulumu
AVMŞarj istasyonu kurulumu
OtelŞarj istasyonu kurulumu
RestoranŞarj istasyonu kurulumu
KafeŞarj istasyonu kurulumu
HastaneŞarj istasyonu kurulumu
ÜniversiteŞarj istasyonu kurulumu
OtoparkŞarj istasyonu kurulumu
Akaryakıt İstasyonuŞarj istasyonu kurulumu
Dinlenme TesisiŞarj istasyonu kurulumu
Taksi DurağıŞarj istasyonu kurulumu
Genel Kurulum RehberiElektrikli araç şarj istasyonuUzun Mesafe Uygunluğu
| İlk Etap Mesafesi | 341 km |
|---|---|
| Şarj Durağı | 0km |
| İkinci Etap Mesafesi | 178 km |
| Toplam Mesafe | 519 km |
| İlk Etap Süresi | 3 sa 6 dk |
|---|---|
| Şarj Durağı | 15 dk |
| İkinci Etap Süresi | 1 sa 37 dk |
| Toplam Süre | 4 sa 58 dk |
“Uzun mesafe uygunluğu”, 1-Durak Menzili temel alınarak hesaplanır: 15 dakikalık tek bir şarj molasıyla kat edilebilen toplam mesafe.
Gerçek Enerji Tüketimi
126 – 247 Wh/km aralığında| Şehir içi – Soğuk Hava * | 188 Wh/km |
|---|---|
| Otoyol – Soğuk Hava * | 247 Wh/km |
| Karma – Soğuk Hava * | 212 Wh/km |
| Şehir içi – Ilıman Hava * | 126 Wh/km |
|---|---|
| Otoyol – Ilıman Hava * | 190 Wh/km |
| Karma – Ilıman Hava * | 156 Wh/km |
Birden fazla senaryoda gerçek dünya enerji kullanımına ilişkin bir göstergedir. Soğuk hava: -10°C ve ısıtma kullanımı ile “en kötü durum”. Ilıman hava: 23°C ve klima kullanılmaması koşulunda “en iyi durum”. “Otoyol” değerleri için sabit 110 km/s hız varsayılmıştır. Gerçek tüketim; hız, sürüş tarzı, iklim ve rota koşullarına göre değişir.
Enerji Tüketimi
EVDB Gerçek Menzil
| Menzil * | 460 km |
|---|---|
| Araç Tüketimi * | 180 Wh/km |
| CO₂ Emisyonu | 0 g/km |
|---|---|
| Araç Yakıt Eşdeğeri * | 2,0 l/100 km |
WLTP Değerleri
| Menzil | 505 km |
|---|---|
| Resmi Tüketim | 192 Wh/km |
| Araç Tüketimi | 164 Wh/km |
| CO₂ Emisyonu | 0 g/km |
|---|---|
| Resmi Yakıt Eşdeğeri | 2,2 l/100 km |
| Araç Yakıt Eşdeğeri | 1,8 l/100 km |
TEL = Düşük Enerjili Test | TEH = Yüksek Enerjili Test. “Resmi” = üretici tarafından yayımlanan değerlerdir ve şarj kayıplarını içerir. “Araç” = aracın tahrik ve araç içi sistemleri için kullandığı hesaplanmış batarya enerji tüketimidir.
Çift Yönlü Şarj (V2X / BPT)
Araçtan Cihaza (V2L)
| V2L Desteği | Evet |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | 3,3 kW AC |
| Dış Priz(ler) | 1 × Type 2 (Adaptör) |
|---|---|
| İç Priz(ler) | 1 × Standart Priz |
Araçtan Eve (V2H)
| V2H (AC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
| V2H (DC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
Araçtan Şebekeye (V2G)
| V2G (AC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
| V2G (DC) Desteği | Hayır |
|---|---|
| Maks. Çıkış Gücü | — |
Performans
| 0-100 km/s Hızlanma | 4,1 sn |
|---|---|
| Azami Hız | 200 km/s |
| Elektrikli Menzil * | 460 km |
| Toplam Güç | 348 kW (473 PS) |
|---|---|
| Toplam Tork | 757 Nm |
| Çekiş | Dört Çeker |
Güvenlik (Euro NCAP)
| Güvenlik Puanı | 5 / 5 |
|---|---|
| Yetişkin Yolcu | %87 |
| Çocuk Yolcu | %81 |
| Derecelendirme Yılı | 2023 |
|---|---|
| Savunmasız Yol Kullanıcıları | %81 |
| Güvenlik Asistanları | %78 |
Ölçüler ve Ağırlık
| Uzunluk | 4888 mm |
|---|---|
| Genişlik | 1896 mm |
| Yükseklik | 1450 mm |
| Aks Mesafesi | 2998 mm |
| Boş Ağırlık (EU) | 2215 kg |
| Azami Yüklü Ağırlık (GVWR) | 2570 kg |
| Azami Taşıma Kapasitesi | 430 kg |
| Bagaj Hacmi | 440 L |
|---|---|
| Ön Bagaj (Frunk) | 0 L |
| Çeki Demiri Uygunluğu | Hayır |
| Römork Ağırlığı (Fren Yok) | 0 kg |
| Römork Ağırlığı (Frenli) | 0 kg |
| Dikey Yük Azami | 0 kg |
Diğer Bilgiler
| Koltuk Sayısı | 5 kişi |
|---|---|
| Isofix | Evet, 2 koltuk |
| Platform | XPeng SEPA |
| Özel EV Platformu | Evet |
| Gövde Tipi | Sedan |
| Segment | E – Üst Sınıf |
|---|---|
| Tavan Rayları | Hayır |
| Isı Pompası (HP) | Evet |
| HP Standart Donanım | Evet |
XPENG P7 AWD Performance Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
XPENG P7 AWD Performance kaç km gider?
Gerçek dünya koşullarında ortalama 460 km. Ilıman havada şehir içinde 655 km’ye çıkar, soğukta otoyolda 335 km’ye düşer. Resmî WLTP değeri 505 km’dir.
XPENG P7 AWD Performance kaç saatte şarj olur?
11 kW AC ile evde 0’dan 460 km menzile 9 saat sürer. 182 kW DC hızlı şarjda aynı menzil için 27 dakika yeterlidir.
XPENG P7 AWD Performance hızlı şarjda kaç kW çeker?
DC hızlı şarjda tepe gücü 182 kW DC. %10-80 aralığında ortalama 135 kW DC çeker. Bu güçte saatte yaklaşık 710 km menzil kazanır.
XPENG P7 AWD Performance bataryası kaç kWh?
Kullanılabilir batarya kapasitesi 82,7 kWh. Toplam (brüt) kapasite 86,2 kWh. Sistem mimarisi 400 V.
XPENG P7 AWD Performance 100 km’de ne kadar elektrik harcar?
100 kilometrede yaklaşık 18,0 kWh elektrik harcar (180 Wh/km). Bataryayı sıfırdan tam doldurmak için 82,7 kWh enerji gerekir; maliyeti kullandığınız tarifeye göre değişir.
Devamını gör (24 soru daha)
XPENG P7 AWD Performance 0-100 km/s kaç saniyede çıkar?
0’dan 100 km/s hıza 4,1 sn çıkar. Çift motorlu dört tekerlekten çekiş, kalkışta tutuş kaybını azaltır.
XPENG P7 AWD Performance kaç beygir?
Toplam sistem gücü 348 kW (473 PS). Azami tork 757 Nm; elektrikli araçlarda tork ilk andan itibaren tam olarak verilir.
XPENG P7 AWD Performance azami hızı kaç?
Azami hızı 200 km/s. Elektrikli araçlarda yüksek hız menzili belirgin biçimde düşürür.
XPENG P7 AWD Performance çekiş tipi nedir?
Dört tekerlekten çekiş (AWD). Her iki aksta da elektrik motoru bulunur; kar ve ıslak zeminde tutuş avantajı sağlar.
XPENG P7 AWD Performance ölçüleri nedir?
Uzunluğu 4888 mm, genişliği 1896 mm, yüksekliği 1450 mm. Aks mesafesi 2998 mm.
XPENG P7 AWD Performance kaç kilo?
Boş ağırlığı 2215 kg. Azami yüklü ağırlığı 2570 kg. Taşıyabileceği azami yük 430 kg.
XPENG P7 AWD Performance bagaj hacmi kaç litre?
Bagaj hacmi 440 L.
XPENG P7 AWD Performance kaç kişilik?
5 kişilik araçtır. 2 koltuk Isofix çocuk koltuğu bağlantısı bulunur.
XPENG P7 AWD Performance şarj portu hangi tip ve nerede?
AC şarj için Type 2, DC hızlı şarj için CCS soketi kullanır. Şarj girişi aracın sağ arka tarafındadır.
XPENG P7 AWD Performance römork çekebilir mi?
Hayır. Üretici bu araç için çeki demiri ve römork çekme kapasitesi tanımlamıyor.
XPENG P7 AWD Performance kışın kaç km gider?
Karma kullanımda menzil ılıman havada 530 km, soğukta 390 km. Yani kışın yaklaşık %26 düşüş görülür. Araçta ısı pompası bulunması bu kaybı sınırlar.
XPENG P7 AWD Performance bataryasının garantisi ne kadar?
Üretici bataryaya 8 yıl garanti veriyor veya 160.000 km. Hangisi önce dolarsa garanti o noktada sona erer.
XPENG P7 AWD Performance Euro NCAP güvenlik puanı kaç?
Euro NCAP güvenlik puanı 5 / 5 (2023 testi). Yetişkin yolcu koruması %87, çocuk yolcu koruması %81.
XPENG P7 AWD Performance uzun yola uygun mu?
Tek şarj molasıyla 519 km yolu 4 saat 58 dakika sürede tamamlar. İlk etapta 341 km gider, ardından 15 dakika mola verir.
XPENG P7 AWD Performance ısı pompası var mı?
Evet, araçta ısı pompası bulunuyor. Standart donanımda geliyor. Isı pompası, soğuk havada ısıtma için harcanan enerjiyi azaltarak menzil kaybını sınırlar.
XPENG P7 AWD Performance ile dışarıdan cihaz beslenebilir mi?
Evet, V2L desteği var. Azami çıkış gücü 3,3 kW AC. Dış priz: 1 × Type 2 (Adaptör).
XPENG P7 AWD Performance bataryası hangi tip?
Katot malzemesi NMC. NMC (nikel-manganez-kobalt) hücreler kullanılır; enerji yoğunluğu yüksektir.
XPENG P7 AWD Performance ne kadar CO₂ salıyor?
Kullanım sırasında egzozdan salınan CO₂ 0 g/km. Enerji tüketimi benzin karşılığına çevrildiğinde 2,0 l/100 km eder.
XPENG P7 AWD Performance hangi yıllarda satıldı?
Üretici tarafından belirtilen satış dönemi: Şubat 2023 – Şubat 2026.
XPENG P7 AWD Performance tamamen elektrikli mi?
Evet, tamamen elektrikli. Benzin veya dizel motoru yok, menzil uzatıcı da bulunmuyor.
XPENG P7 AWD Performance yakıt deposu kaç litre?
Yakıt deposu yok; araç tamamen elektrikli. Deponun yerini 82,7 kWh kullanılabilir kapasiteye sahip batarya alıyor. Tüketimi benzin karşılığına çevrildiğinde 2,0 l/100 km eder.
XPENG P7 AWD Performance hangi segmentte yer alıyor?
Gövde tipi Sedan. Segmenti: E – Üst Sınıf.
XPENG P7 AWD Performance hangi platform üzerine kurulu?
XPeng SEPA platformu üzerine kurulu. Bu platform yalnızca elektrikli araçlar için tasarlandı; batarya yerleşimi ve iç hacim buna göre optimize edildi.
XPENG P7 AWD Performance çocuk koltuğu bağlantısı var mı?
Evet. 2 koltuk Isofix bağlantısı bulunuyor.
Diğer Elektrikli Araç Modelleri
XPENG L03 AWD Performance Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG P7+ AWD Performance (MY26) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG X9 AWD Performance (MY26) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2026
XPENG G6 AWD Performance (MY25) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2025
XPENG G9 AWD Performance (MY25) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2025
XPENG G6 AWD Performance (MY24) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2024
XPENG G9 AWD Performance (MY24) Teknik Özellikleri ve Menzil Bilgileri2023Kaynaklar
Teknik veriler: EV Database — XPENG P7 AWD Performance (ev-database.org)
Güvenlik değerlendirmesi: Euro NCAP — 2023 test sonuçları (euroncap.com)
Veriler Ağustos 2026 tarihinde alınmıştır. Üretici ve kaynak kuruluşlar tarafından güncellenen değerler bu sayfaya yansımamış olabilir.
Söz konusu veriler ve teknik bilgiler ilgili ürünlerin kamuya açık kaynaklarından temin edilmiş olup yalnızca tüketiciyi bilgilendirme amacı taşımaktadır. Yayınlanan içeriklerde yer alan araç markaları/üreticileri ile EÇE Enerji Ticareti A.Ş. arasında herhangi bir ticari işbirliği, sponsorluk veya temsilcilik ilişkisi bulunmamaktadır.
